Гомофобія чи гомонегативізм?

Існує серйозна проблема нерозуміння опонентів з боку ЛГБТ-руху. Широко вживане поняття "гомофоб" скоріш за все не відображає домінуючу точку зору серед гетеросексуалів, оскільки мало хто з них боїться гомосексуалів. Огида, відраза, презирство? Можливо. Але точно не страх.

Якщо ви гомосексуал, або прибічник сучасних гомосексуальних поглядів,  намірилися вашому опонентові висунути хоч би один аргумент, тоді ви просто зобов'язані правильним чином розуміти його переконання. Перше завдання визначити хто перед вами: гомофоб чи гомонегативіст?

Запитайте: чи боїться він представників ЛГБТ-співтовариства? Якщо він дасть відповідь ствердну, то він чистої води гомофоб. Якщо він скаже, що не боїться, то він гомонегативист або гомоненавистник.

Наступним кроком в розумінні вашого співрозмовника повинне стати питання: ви ненавидите самих гомосексуалів, чи гомосексуальність як явище?

Якщо він скаже, що він шанобливо відноситься до представників ЛГБТ, проте ненавидить їх спосіб життя, то ви розмовляєте з людиною безпечною і цивілізованою. З такими можна і треба вести діалог. Як правило, такі люди непогано розбираються в етології, що само пособі цікаво.

Тож не поспішайте визначати без дослідження спосіб мислення опонента поняття "гомофоб" може його образити, а "гомонегативіст" ні.

Природність гомонегативізму та етика гомонегативіста

Ми стверджуємо, що гомонегативізм, який можна спостерігати (особливо на пострадянському просторі) здебільшого має природні витоки. Роки незалежності України не характеризувалися пропагандою ні проти гомосексуалізму, ні за нього. Думки "за" та "проти" іноді лунали в інформаційному просторі, але зрідка, що ніяк не могло суттєво вплинути на загальне відношення до гомосексуалізму. Якщо можна говорити про радянську антигомосексуальну ідеологію, в якій виросло попереднє покоління (вплив якої по даному питанню є далеко не фактом автор вперше узнав про факт "мужоложства" коли трапилося попасти в міліцію, і опер Павленко дав, задля направлення на шлях "істинний" почитати УК УРСР), то роки незалежності були позбавлені такого впливу. Також в Україні не було відверто релігійної антигомосексуальної пропаганди. За спостереженнями автора молодь (ровесники Незалежності) в масі своїй є гомонегативістами. Це дає підстави говорити про природність гомонегативізму.

Суспільний гомонегативізм відзначається терпимим ставленням до тайного гомосексуалізму, але картина змінюється, коли ЛГБТ-спільнота намагається поширювати свою ідеологію відзначаються спалахи гніву та агресії.

ЛГБТ-активісти стверджують, що такі дії гомонегативістів є результатом релігійної пропаганди, або залишками радянської ментальності. Якщо запитати пересічного гомонегативіста, чому він ненавидить гомосексуалізм, скоріш за все, ви почуєте таке: наша віра так говорить. Нехай вас не вводить в оману такий підхід, начебто все тримається на релігії. Перед такою людиною постає важкий вибір: опертися на якусь відому йому філософську концепцію, або починати розповідати про анальну фізіологію наскільки гидко засовувати в задній прохід сторонні предмети. Звісно ця людина починає говорити про "гріх" і т. д. Тому очевидним для нас є твердження, що без природних передумов наявний суспільний гомонегативізм не мав би таких масштабів. (Дані спостереження ґрунтуються на опитуваннях серед знайомих автора статті та власному досвіді).

З огляду на насилля підчас заходів ЛГБТ-спільноти зі сторони гомонегативістів слід було б починати етичне виховання населення. Ми пропонуємо наступну етику: негативізм (ненависть) до явища гомосексуальності, але підтримка і бажання допомогти людям, що практикують гомосексуальні стосунки. Треба навчитися відділяти людей від їхнього способу життя.

Виходячи з припущення природності гомонегативізму, слід заявити про неприродність, а відтак, неприпустимість пригнічення гомонегативізму у гетеросексуалів. Для випадків протиприродних дій існує відповідний термін "збочення". Прямо говорячи: йти проти своєї гомонегативної природи, пригнічувати її, приховувати збочення. Щоправда, повага до людської гідності гомосексуалів недоторкана цінність.